Ganbanyoku to japońskie określenie sauny skalnej, która od ponad 1000 lat wykorzystuje fenomenalne działanie minerałów wulkanicznych w zwalczaniu wielu dolegliwości zdrowotnych.

Poprzez bezpośredni kontakt ze skórą, minerał wulkaniczny przekazuje organizmowi promienie regeneracyjne i lecznicze trzykrotnie szybciej i skuteczniej niż klasyczne sauny. Promieniowanie sauny przenika na 3-5 cm w głąb ciała pobudzając i aktywując wiele przemian na poziomie komórkowym. Takiego działania terapeutycznego nie posiada żadna inna sauna na świecie.

Według specjalistów branży Wellness & Spa, Ganbanyoku to jeden z pięciu najciekawszych zabiegów medycyny holistycznej na świecie.
Ganbanyoku to unikalna sauna wulkaniczna o wspaniałych właściwościach odmładzających i regeneracyjnych. Wyjątkowość polega na zastosowaniu oryginalnych płyt skały magmowej czarnej krzemionki z ang. Black Silica, bogatej w kryształy minerałów, które rozgrzane do komfortowej temp. 40-42°C mają zdolność emitowania leczniczego promieniowania podczerwonego tzw. głębokiej podczerwieni – głębokiego ciepła.